yeni evlenen insanlarda görülen ukalalık

 1. evlenince başının göğe erdiğini düşünen, bir günde olgunlaştığını, ağırlaştığını, bilgelik kazandığını, dünyanın sırrını keşfettiğini sanan insanlarda görülen ukalalıktır.

  hemen hemen bütün arkadaşlarımda, hatta öz be öz kız kardeşimde gözlemlediğim durumdur. düne kadar sizden akıl alan, dibinizden ayrılmayan, bir yerlere gidebilmek, sosyalleşmek adına sürekli peşinizden koşturan kişiler, evlendikten sonra bir havalara giriyorlar. artık düzenli seksin verdiği rahatlık ve özgüven mi, aile kurmanın, sorumluluk almanın getirdiği ağırlık mı bilemedim.

  siz eskisi gibi hayatınıza, ilişkinize devam edeceğinizi sanırken, karşı taraf sizden küçük yaşta olsa bile bir günde büyümüş, size akıl veriyor, ne yapmanız gerektiğini anlatıyor. en doğrusunu o bilir, çünkü o evli. sizin gibi bekar, başında kavak yelleri esen biri değil artık. roller değişiyor. siz tehlikeli, patlamaya hazır bomba haline dönüşüyorsunuz.

  bir değişim de, evlenmeden önce asabi, herkese laf sokma derdinde olanların evlendikten sonra kişilik değiştirmesi. daha önce bayramdan bayrama ancak gördüğünüz kişilerin sizi arayıp tatlı tatlı halinizi hatırınızı sorması. hal böyle olunca da insan düşünmeden edemiyor; demek ki bu insanların hayatındaki tek eksik düzenli seksmiş. onu da yaşamaya başlayınca insanın karakteri oturuyor.

  eğer eşinden bir saatliğine ayrılabilip de görüşebilmişseniz, bütün muhabbet boyunca konu ne olursa olsun sürekli araya girip, eşinden, evliliğinden bahseder. sevdiğiniz, sevmediğiniz, başınıza gelen herhangi bir şeyi anlatırken \"o da sever, o da sevmez, bak aynısını o da yaşamış\" gibi cümlelerle muhabbetin içine eder. eehhh yani, tamam anladık. şurada 1 saattir ayrısın. git seviş de, sen de rahat et biz de.

  bir gün, bu evlendikten sonra ukalalaşanlardan birine pis dalacağım ama ne zaman bilmiyorum.
  (#290464) badhabits|03/01/2012 12:12|